MAXI BUS

ANGLIA

LONDYN
CARDIFF
Brighton
HULL
Halifax
Birmingham
Leeds
Darlington
Stoke-on-trent
Ofxord
York
Stonehenge
POLSKA - 
bus
przewozy
Przeprowadzki
Kraków
Zamość
Rzeszów
Wrocław
Warszawa
Katowice
Poznań
Gliwice
ŁÓDŹ
busy do Anglii
Tel. 48 537 897 897

BUSY DO ANGLII

MAXI BUS

                              MAXIBUS     

PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE


   


POLSKA< - >ANGLIA


Przeprowadzki i transport Mienia


Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu doprecyzowania zakresu usługi:

+48 537 897 897  


 Informacja telefoniczna czynna 24h/dobę. 

Przeprowadzki międzynarodowe przeprowadzki międzynarodowe to w dzisiejszych czasach znacznie mniejsza trudność, niż jeszcze trzydzieści lat wstecz. Rozwinął się transport zarówno osobowy jak i mienia, stworzono szereg ułatwień podróżującym. Z Polski do Anglii i odwrotnie porusza się rocznie wiele tysięcy Polaków. Wyjeżdżają do pracy, lecz wracają stosunkowo często na urlop lub by odwiedzić rodzinę w czasie świąt lub innych uroczystości rodzinnych. 

 Przygotowania do wyjazdu czas zacząć Mimo wielu ułatwień wciąż jeszcze do wyjazdu trzeba się przygotować, szczególnie gdy do zabrania jest sporo rzeczy. Nie da się na raz przewieźć swojego całego dobytku, poza tym do załatwienia jest jeszcze wiele formalności. Jednak statystyki, które badają ilość zakupionych nieruchomości przez Polaków oraz procent urodzin polskich dzieci na Wyspach mówią same za siebie - Polacy mają się tam bardzo dobrze. Jest to spowodowane bardziej przyjaznym dla obywatela prawem, różnymi udogodnieniami socjalnymi i przede wszystkim dobrym wynagrodzeniem. 

Ojczyzna nie tylko nie gwarantuje tak wysokich udogodnień a wręcz nawet kiedy obywatele próbują poprawić standard swojego życia, rzucane są im kłody pod nogi. Taka sytuacja występuje ze strony fiskusa, który bywa bardzo restrykcyjny i podejrzliwy. Jest to jedna z najtrudniejszych do załatwienia rzeczy, które czekają przyszłych mieszkańców Anglii. Inaczej sprawa z rozliczeniami ma się kiedy wyjeżdżamy tam sezonowo, inaczej kiedy jesteśmy tam na stałe. Warto załatwić wszystko, o ile to możliwie przed wyjazdem, lub w czasie dłuższego pobytu w Polsce, gdyż wymaga to osobistego stawienia się. W przypadku problemów z Urzędem może nie być takiej możliwości, co sprawia, że problemy pogłębiają się. 

 Innymi rzeczami, które trzeba załatwić przed wyjazdem to pozamykanie wszystkich spraw w aktualnym miejscu zameldowania. Trzeba pozamykać aktywne umowy, przekierować telefon oraz adres korespondencyjny. Zamknąć lub zawiesić trzeba także polskie konto bankowe, na rzecz brytyjskiego. Za pobieranie pieniędzy za granicą polską kartą zapłacić można nawet kilkadziesiąt złotych, oczywistym jest więc, że to się nie opłaca. Najlepiej gdy w przypadku pobytu stałego jesteśmy zameldowani pod brytyjskim adresem. Jeśli tak nie jest wszystkie rachunki powinny przychodzić adresowane na nazwisko posiadacza konta. 

Wiele osób uważa również, że bardziej opłaca się otworzyć swoją firmę za granicą. Pozwala to jeszcze bardziej odciąć się od polskiego fiskusa oraz zminimalizować ilość podatków, dzięki czemu prowadzenie interesu będzie znacznie bardziej opłacalne. Same formalności w założeniu własnej działalności na Wyspach jest również znacznie mniej skomplikowane, a do pomocy mamy szereg doradców.

 A co z dobytkiem? Wiadomo, że do Anglii i z Anglii nie wystarczy tylko dojechać. Samo to nie nastręcza wielkich trudności, wystarczy kupić bilet by polecieć samolotem lub pojechać busem. Problem pojawia się w przypadku, gdy chcemy przetransportować swoje mienie. Wielu rodaków stanęło przed sytuacją, w której po kilku miesiącach pobytu za granicą postanowili przenieść się tam na stałe. Ściągają więc do siebie najpotrzebniejsze rzeczy. I nie jest tu mowa o walizkach z ubraniami, ale częstokroć sprzętem domowego użytku, RTV, AGD, meblami, a nawet żywymi roślinami i zwierzętami. Widać z tego, że transport mienia to nie jest prosta sprawa i wymaga logicznego rozplanowania. 

Na szczęście dziś już powstaje wiele profesjonalnych firm, które zajmują się transportem różnorakich przedmiotów. Przeprowadzki do Anglii i z Anglii są dzięki temu lepiej zorganizowane i nie wymagają nawet osobistego udziału właścicieli dobytku w całym procederze. Jeszcze kilka lat wstecz takich firm nie było wcale, rosnąca popularność wyjazdów za granicę zmieniła ten obraz. Do dyspozycji mamy kilkaset firm, z których większość posiada różnego rodzaju pojazdy, od zwykłych niewielkich busów, po duże tiry, które przemieszczają się po krajach Unii Europejskiej, a nawet dalej, przewożąc ludzki dobytek. Ich usługi to wydatki rzędu kilku tysięcy złotych, lecz dla osób zarabiających w funtach nie są to aż tak wysokie koszty, w dodatku mogą być rozłożone na kilka okazji. Kolejnym punktem, który przemawia za tym, że warto zainwestować w przewóz rzeczy w ten sposób jest fakt, iż wiele firm oferuje pomoc w rozpakowywaniu dobytku. 
 Jak się przygotować? Wynajem samochodów transportowych może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszym jest opcja, która pozwala na przywiezienie naszych rzeczy przez specjalnie wynajętego kierowcę. Innym sposobem jest wynajęcie samochodu, który sami pojedziemy. Większość firm w tym drugim wypadku oferuje firmowy parking, na którym można zostawić swój samochód osobowy, by odebrać go po jakimś czasie. 

 Obie te opcje to wydatki podobnego rzędu, a to, którą wybrać zależy od rodzaju rzeczy które chcemy przewieźć oraz ich wielkości. Czasem bardziej opłaca się opcja bez kierowcy, szczególnie jeśli dobytek może zmieścić się w niewielkim busie, kiedy indziej nie ma innej możliwości jak zamówić cały transport. Nie każdemu opłaca się na przykład wracać po swój dobytek, ponieważ koszty są wtedy znacznie wyższe. Aby samodzielnie prowadzić wynajęty bus, trzeba posiadać aktualne prawo jazdy oraz kartę debetową lub kredytową. 

Przed samą wysyłką warto zwrócić uwagę na kilka innych rzeczy, szczególnie jeśli przewożone rzeczy są dla nas cenne, lub zawierają żywe zwierzęta. Ta ostatnia opcja coraz częściej pojawia się w usługach firm transportowych. W takich wypadkach warto ubezpieczyć przesyłkę. Dobrze też zasięgnąć języka u tych, którzy korzystali z podobnych usług, aby wybadać czy transport dotarł w dobrym stanie. 

Wiele zależy również od samego właściciela mienia. Ważne jest jak najlepsze zabezpieczenie szczególnie delikatnych przedmiotów. Ani kierowca, ani firma nie odpowie za uszkodzenia, które wynikały ze złego zabezpieczenia. Wszystko powinno być zapakowane w kartony, w których o ile wymaga tego sytuacja znajduje się wypełniacz lub usztywnienie. 

Osobna kategoria to oczywiście żywe zwierzęta. Muszą być one zdrowe, posiadać chip oraz aktualne szczepienia, zaznaczone w dołączonej książeczce zdrowia. Warunki przewozu są ściśle określone. Trasa musi być możliwie jak najkrótsza a zwierzę powinno być pod stałą kontrolą, mieć dostęp do bieżącej wody, pokarmu, a także konieczne jest robienie przystanków podczas których będzie mogło rozprostować kości. 

Do domu na święta W okresie przed świątecznym do Polski zjeżdżają rodacy, by zobaczyć się z rodzinami i przyjaciółmi, których pozostawili w kraju. To czas, kiedy firmy transportowe wychodzą im na przeciw. Łatwiej wyszukać jest wszelkiego rodzaju promocje na podróże do ojczyzny. Za bilety, w tym okresie możesz zapłacić nawet o połowę mniej. Innym udogodnieniem dla tych, którzy często przemieszczają się pomiędzy różnymi krajami, jest wprowadzenie karty stałego klienta. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy i możliwość częstszego spotykania się z rodziną. 

Najczęściej w ofercie firm znajduje się transport osobowy oraz mienia na terenie całej Unii Europejskiej, do takich krajów i z takich krajów jak Anglia, Niemcy, Belgia, Holandia. Są to miejsca, na które Polacy najczęściej obierają kierunek. W ofercie oprócz transportu osobowego powinien znaleźć się również przewóz przesyłek. Niektóre przedsiębiorstwa są w stanie zaoferować transport pojazdów. 

Nasza firma to gwarancja oszczędności oraz transportu w dogodnych i komfortowych warunkach. Posiadamy w swoim wyposażeniu nowe samochody dostawcze wyposażone w GPS, co pozwala w znacznie lepszym stopniu ustalić oraz skrócić trasę przejazdu.